top of page
Ara
  • LAUSEL LENS

Esmer tenlere hangi renk lens yakışır?

Esmer tenlere hangi renk lens yakışır?


Lens seçiminde lens renginin yüzde doğal durması oldukça önemli bir konudur.Renkli lensler sayesinde kişi kendi gözünden farklı olarak istediği renkli göze kavuşur. Mutlaka doğal tonlar seçilmelidir. Bu durumda ten faktörü de önemli rol oynuyor. Esmer tene hangi renkler yakışır? Esmer tende doğal duran lensler hakkında bilgi vereceğiz.


Esmer kişiler hem göz sağlığını korumak için hemde estetik açıdan hoş durması için yani esmer tene yakışan lens isteyenler genelde ten renginin karşıtı bir lens seçmelidir.

Bu kişi için oldukça doğal bir görünüm verecektir.


Yeşil tonları da esmer tene yakışan renkler arasındadır önemli rol oynar. Yeşil tonları genelde ten rengini ortaya çıkarır.

Yine esmer tene yakışan renklerden biri renkli istemeyen ve doğal görünüm isteyen kişilerin tercihi hazel rengi.


Hazel rengi haresiz lens


Hazel rengi kahve tonlarında, gün ışığında bal sarısı yansımalı doğal bir lenstir. Haresiz hazel renginde lens çevresinde ince kalın çizgiler yoktur. Düz haresiz hazel rengi olarak geçer.


Hareli hazel rengi;


Haresiz hazel renginde lens etrafında çerçeve yok demiştik. Hareli hazel renginde ise göz çevresinde çizgiler bulunur bir çerçeve vardır. Kimi lens kullanıcısı hareli tercih ederken kimi ise haresiz tercih eder.

8.101 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page